İletişime Geçin
Malcolm x caddesi. No: 8 Çukurambar Çankaya/Ankara
Sağlık

Okul öncesi dönemde çocuklar, vücut ve beyin gelişimi açısından hızlı büyüme gösterirler. Çocuklarımızı mikroplardan ne kadar korumaya çalışsak da, bağışıklık sistemleri henüz gelişmediğinden bünyeleri mikroplara açıktır, bu yüzden de bazen hastalanabilirler. Bağışıklık sistemleri güçlü olsun diye evden dışarı çıkmalarına izin vermemek, çocukların sağlıklı büyümelerini sağlamaz. Aksine bağışıklık sistemleri mikroba alışık olmadığından, kalabalık bir ortama girdiklerinde çabuk hastalanmalarına neden olur.

Yapılan araştırmalara göre, okul öncesi kurumlara devam eden çocuklar o dönemde sık hastalansalar da, sonrasında bağışıklık sistemleri geçirdikleri enfeksiyonlarla güçlenip mikroplara karşı dayanıklılık kazandığından daha az hastalanmaktadırlar. İlkokul dönemine geldiklerinde ise, okul öncesi eğitim kurumlarına devam etmeyen çocuklara göre okul hayatında hastalık nedeniyle daha az devamsızlık yaparlar.

Kurumumuzda tam zamanlı bir hemşire bulunmaktadır. Ayrıca okul öncesi dönemde sık karşılaşılan solunum yoluna yabancı cisim kaçması vakalarında olası zararları önlemek için Amerika'da üretilen DECHOKER, TÜRKİYE'DE İLK DEFA BİR EĞİTİM KURUMUNDA, Esince Çocuk Anaokulunda bulunmaktadır.

Aramıza Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.